بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اخبار روز
اخبار مهم
ارتباط مستقیم
امكانات صفحه
بازديدها
تصوير ها
تماس ها
خیرین کتابخانه ساز
رويدادها
زمان
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
متن عمومی
مسابقات
منو
وب سايت ها
وبلاگ ها
ویدئو
ورود
1399/3/11 یکشنبه دراولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گرگان صورت گرفت؛ تاکید بر مشارکت حدااکثری در جشنواره رضوی اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گرگان با حضور علی اکبرقجری معاونت سیاسی امنیتی واجتماعی فرمانداری شهرستان گرگان ، علی وفایی معاونت اداره کل، بخشداران ، شهرداران، روسای ادارات و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن شهرستان گرگان ،باتاکید بر حضور حدااکثری در جشنواره رضوی در فرمانداری شهرستان گرگان برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گلستان،دراولین  جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گرگان علی وفایی معاونت  کتابخانه ها ابتدا دستورات جلسه را قرائت و در خصوص تقویم زمانبندی جلسات انجمن نیز توضیحاتی را ارائه کرد.
معاون اداره کل کتابخانه ها عمومی استان  در ادامه به تشریح جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخته و گفت : با توجه به جمعیت شهرستان گرگان و مرکز استان بودن آن ، انتظارات نیز از این شهرستان جهت میزان مشارکت در این جشنواره بیشتر می باشد، لذا درخواست می شود که از ظرفیت سایر دستگاه های اجرایی و بویژه اعضای حقوقی و حقیقی انجمن های شهرستان در هر چه باشکوه تر برگزار شدن این جشنواره به نحو احسن استفاده گردد تا بتوانیم معارف منور رضوی و فرهنگ مطالعه را در عموم جامعه بیشتر تبلیغ و ترویج دهیم.
وی درادامه افزود: با توجه به گستردگی شهرستان گرگان و ظرفیت های فرهنگی عظیم موجود ، استفاده از کتابخانه های سیار و افراد خیر در راه اندازی کتابخانه های خیر ساز و مشارکتی راه گشاست .
همچنین علی اکبر قجری معاونت سیاسی امنیتی واجتماعی فرمانداری ضمن قدردانی از برگزاری جلسه مشترک شهرستان، تبلیغ گسترده در جهت مشارکت حداکثری مردم و برنامه ریزی و دخیل نمودن ادارات فرهنگی شهرستان جهت حضور عموم مردم را حائز اهمیت دانست .
معاون سیاسی امنیتی واجتماعی  فرمانداری گرگان افزود: ارتباط با فرهیختگان و نویسندگان به عنوان ظرفیت  فرهنگی راباید ارزشمند دانست.
وی درادامه  با اشاره به اهمیت اجرای فعالیت های مداوم و مستمر فرهنگی حوزه کودک و همکاری اداره کتابخانه ها با دستگاههای اثر گذار همچون سازمان فرهنگی ورزشی و خانه های فرهنگ، بهزیستی، آموزش وپرورش، کانون پرورش فکری را بسیار مهم برشمرد.
همچنین  فعال سازی گروههای مجازی جهت تشویق و ترغیب اعضا با محتوای غنی را در جذب مخاطبین به فرهنگ کتاب و کتابخوانی مهم ارزیابی نمود.
پیگیری ایجاد کتابخانه در شهر قرق و احداث ساختمان کتابخانه شهر های سرخنکلاته و جلین  و استفاده از ظرفیت خیرین در این امر مهم از دیگر موارد مطروحه در جلسه بود.     
گفتنی است که باتوجه به تمدید جشنواره رضوی تاپایان تیرماه سال جاری جلسات انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ها در راستای حضور حداکثری کارکنان ادارات به همراه خانواده ها و شهروندان گلستانی درجشنواره رضوی محوریت یافته است.

 
بيشتر
 [PageVisit]