بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اخبار روز
اخبار مهم
ارتباط مستقیم
امكانات صفحه
بازديدها
تصوير ها
تماس ها
خیرین کتابخانه ساز
زمان
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
متون عمومي
مسابقات
منو
وب سايت ها
وبلاگ ها
ورود
پیام دهکردی
1397/4/16 شنبه پیام دهکردی: جشنواره کتابخوانی رضوی یک اقدام جهادی است یک بازیگر سینما و تئاتر گفت: در برهوت غربت کتاب، جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت مغتنمی برای حیات و تداوم امر کتاب و کتابخوانی در جامعه فراهم کرده است.

پیام دهکردی در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی کار بی نظیر، قدمی درخشان و اتفاق در خور تحسینی است به شرط اینکه بتواند به بازتولید اندیشه های امام رضا(ع) در قالب قصه و حکایت بینجامد.


دهکردی افزود: یکی از این اقدامات جهادی، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی است و امید می رود سال به سال شاهد نتایج مطلوب آن بر افزایش سرانه مطالعه در کشور باشیم.

وی ادامه داد: نقش جشنواره کتابخوانی رضوی از یک سو بسط و گسترش کتابخوانی در جامعه و از سوی دیگر پیاده سازی اندیشه های امام رضا(ع) است که تحقق این دو هدف مهم نیازمند برنامه ریزی عمیق است.

وی ادامه داد: بر کسی پوشیده نیست که کتاب عنصر کارآمدی است و در سال های اخیر با هجوم تکنولوژی و شبکه های مجازی آرام آرام نقش کتاب در زندگی افراد کاهش یافته و ما از کتابخوانی به تیتر خوانی تنزل یافته ایم.

دهکردی لازمه ارتقای جامعه را امر کتابخوانی دانست و گفت: آنچه جامعه ما را ارتقا می دهد کتابخوانی است و از آن مهم تر عمیق خوانی است تا مفاهیم را درک و در آن تامل کنیم، این در حالی است که در حال حاضر از مرحله تیترخوانی هم عبور کرده و به تیتر بینی رسیده ایم.

این بازیگر سینما و تئاتر تصریح کرد: مردم جامعه امروزی ما حتی تیتر را هم نمی خواند و فقط آن را می بیند و این یک خطر جدی است و نیازمند جهادی عمومی از طرف مردم و مسئولان است.

 

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 212