بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اخبار روز
اخبار مهم
ارتباط مستقیم
امكانات صفحه
بازديدها
تصوير ها
تماس ها
خیرین کتابخانه ساز
رويدادها
زمان
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
متن عمومی
مسابقات
منو
وب سايت ها
وبلاگ ها
ورود

1397/12/19 يكشنبه به مناسبت سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ ارسال یادداشتی از عضو انجمن کتابخنه های شهرستان بندر ترکمن نظرمحمد گل محمدی نویسنده وپژوهشگر گلستانی وعضو انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندرترکمن طی ارسال یادداشتی روز سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گلستان، 17اسفند سالگرد پانزدهمین سال تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور است. به همین مناسبت پژوهشگر گلستانی نظرمحمد گل محمدی که عضو انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر ترکمن است با حضور در کتابخانه های جدید التاسیس شهرستان بندر ترکمن واقع در روستای پنج پیکر وسیجوال این روز را تبریک گفت ویادداشتی دراین رابطه نوشت که به خوانندگان تقدیم می شود.متن این یادداشت به قرار زیراست:

                                                            بنام خدا

باسلام به خوانندگان عزیز.روز ۱۷ اسفند ماه در تقویم رسمی کشور به نام سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی و روز کتابخانه گردی تعیین گردیده است . کتاب‌خوانی اهمیت و جایگاه والایی در رشد و تعالی جامعه دارد. بی شک ارج نهادن به کتاب و کتاب‌خوانی و ترویج این مهم در بین آحاد مردم می تواند در توسعه کشور تأثیر قابل ملاحظه ای داشته باشد و امروزه حتی در پرتو گسترش فناوری های نوین ارتباطی ،اطلاعاتی و شبکه های مجازی، همچنان توسعه فرهنگی کشورها در گرو اهمیت دادن به کتاب و افزایش نرخ سرانه کتابخوانی، خواندن کتاب فکر واندیشه مان را همراه با تخیل به کار می گیرد و به حافظه ما تمرکز می بخشد وخواندن کتاب کنجکاوی و نواندیشی ها را باعث می گردد و با خواندن آن در خلوت خویش آرامشی را احساس می کنیم که باعث رفع استرس و فکر وخیال بیهوده می شود . همگی از قشر کودکان و نوجوانان ،دانش آموزان ودانشجویان و همینطور فرهیختگان و روحانیون و بالاخره همه که درطلب فراگیری و آموزش و کسب اطلاعات و دانش هستند ، از نیازمندان کتاب به شمار می روند. این روز را به همه دست اندر کاران نهاد کتابخانه ها وعلاقه مندان حوزه کتاب تبریک عرض میکنم وامیداورم با حضور درکتابخانه ها لحظات خوشی را رقم بزنید .

بيشتر
 [PageVisit]