بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اخبار روز
اخبار مهم
ارتباط مستقیم
امكانات صفحه
بازديدها
تصوير ها
تماس ها
خیرین کتابخانه ساز
زمان
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
متون عمومي
مسابقات
منو
وب سايت ها
وبلاگ ها
ورود
عبدالرضا اکبری
1397/4/16 شنبه عبدالرضا اکبری: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از راه‌های افزایش سطح مطالعه است بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به تأثیر کتابخوانی بر اعتلای فرهنگ هر جامعه گفت: از مردم درخواست می‌کنم که از کتاب غافل نشوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نقل از تسنیم، عبدالرضا اکبری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درباره لزوم کتاب خواندن و برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: کتاب خواندن فکر را فعال می‌کند و هرکس در هر جایی بتواند کتاب خواندن را رونق دهد به اعتلای جامعه کمک می‌کند. اقدام نهاد کتابخانه ها برای برگزاری جشنواره‌های کتابخوانی امری مفید و اثرگذار است.

وی ادامه داد: کتاب تنها مقوله‌ای است که ارتباط مستقیم با فرهنگ و آداب و رسوم و تاریخ کشور ما دارد و مردم از طریق کتاب‌ها با گذشته خود آشنا می‌شوند. مشکلی که در امر کتاب خواندن مطرح است گرانی کتاب‌هاست که نهادها باید چاره‌ای بیندیشند که کتاب در سبد خانواده‌ها جای خود را پیدا کند و بهترین کار نهاد کتابخانه‌ها این است که کتاب‌های جشنواره را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد و این یکی از شیوه‌های جذب مخاطب و اعتلای فرهنگی جامعه است.

این بازیگر با تاکید بر مطالعه دقیق کتاب‌ها یادآور شد: شرکت‌کنندگان نباید کتاب‌های جشنواره را فقط در کتابخانه‌ها نگه دارند و بگذارند کتاب‌ها خاک بخورند بلکه باید کتاب‌ها را عمیق و دقیق مطالعه و در مورد آنها تحلیل و گفت‌وگو کنند. هجوم اطلاعات و شبکه‌های مجازی همه چیز را تسخیر کرده است، بسیاری از این کتاب‌ها به‌صورت جسته و گریخته در فضای مجازی منتشر و سبب می‌شود مردم با خواندن بخش‌های کوتاهی از آثار، اطلاعات عمومی خوبی پیدا کنند در حالی که اطلاعات تخصصی‌شان بیشتر نمی‌شود.

عبدالرضا اکبری با اشاره به اهمیت عضویت در کتابخانه ها در ارتقای سطح مطالعه در کشور گفت: عضویت در کتابخانه‌ها تاثیر بسیار زیادی در افزایش سطح مطالعه در جامعه دارد. من در دوره نوجوانی و جوانی عضو کتابخانه بودم و کتاب‌های مورد علاقه‌ام را به امانت می‌گرفتم و می‌خواندم. در حال حاضر حتی قشر دانشجو و روشنفکر جامعه متاسفانه کمتر در کتابخانه‌ها عضو می‌شوند.

وی یادآور شد: برگزاری جشنواره کتابخوانی یکی از راه‌های افزایش سطح مطالعه است. ایجاد رقابت برای بیشتر دانستن و در نهایت دریافت جوایز می‌تواند ایجاد انگیزه کند و راهی برای جذب مخاطب بیشتر باشد و توصیه من به مردم این است که از کتاب غافل نشوند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 225