بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اخبار روز
اخبار مهم
ارتباط مستقیم
امكانات صفحه
بازديدها
تصوير ها
تماس ها
خیرین کتابخانه ساز
زمان
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
متون عمومي
مسابقات
منو
وب سايت ها
وبلاگ ها
ورود


1398/1/8 پنجشنبه باحضور معاونت توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور صورت گرفت؛ بازدید از کتابخانه دولت محمد آزادی شهرستان آق قلا عبدالحی میرزاعلی سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گلستان طی دیداری با مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در بازدید از کتابخانه شهرستان آق قلا از فعالیت کتابخانه های عمومی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گلستان، 28 اسفند ماه سال 97، گلستان شاهد ورود سامانه بارشی بود که منجر به بروز سیل در برخی نقاط استان گردید. سيل در شهرستان هاي گنبد كاووس، آق قلا و گميشان، آسيب هاي زيادي به منازل مسكوني، مغازه ها و مزارع هم استاني هاي عزيزمان وارد نموده است. لذا با توجه به تدابير اتخاذ شده، اقداماتی صورت گرفته تا امكانات و تجهیزات كتابخانه هاي در معرض خطر تا حد امكان از خطر حفظ شوند.

شهرستان گنبد کاووس دارای 4 باب کتابخانه عمومی است که در حال حاضر فعال بوده و در حال ارائه خدمات به اعضای محترم می باشند.

در شهرستان آق قلا وضعیت آب گرفتگی و سیل زدگی به مراتب بیشتر بوده و وضعیت به نحوی است که ارتفاع آب در مسير هاي منتهي به كتابخانه عمومي دولت محمد آزادي حدود 1 تا 5/1 متر بوده و هنوز سطح آب در شهرستان آق قلا بالاست. لازم به ذکر است شهرستان آق قلا دارای 5 باب کتابخانه عمومی می باشد و فقط کتابخانه دولت محمد آزادی به دلایل فوق الذکر غیر فعال گردیده و مابقی کتابخانه ها در وضعیت مناسبی قرار دارند.

 شهرستان گمیشان نیز شرایطی شبیه به آق قلا داشته و معابر و قسمت هایی از شهر دچار آب گرفتگی شده اند. شهرستان گمیشان دارای 3 باب کتابخانه عمومی می باشد و در حال حاضر وضعیت کتابخانه های سطح شهرستان مناسب است. با توجه به وضعیت شهرستان، فعالیت و ارائه خدمات کتابخانه های عمومی شهرستان گمیشان بصورت موقت غیر فعال گردیده است.

عبدالحی میرزاعلی در دیدار خود با مهدی رمضانی گفت:کتابخانه های عمومی در سراسر استان در ساعات اداری به خدمات فرهنگی می پردازند و به خدمت رسانی به هم استانی های عزیزمان مشغول اند.

دیدار با ضمیر،فرماندار شهرستان آق قلا ، بازدید از مناطق سیل زده و کتابخانه دولت محمد آزادی ازجمله برنامه های دیگر معاونت توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور بود .

همچنین در ادامه رمضانی از کتابخانه میرفندرسکی شهرستان گرگان بازدید وباکتابداران به گفتگو نشست.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 415