بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اخبار روز
اخبار مهم
ارتباط مستقیم
امكانات صفحه
بازديدها
تصوير ها
تماس ها
خیرین کتابخانه ساز
زمان
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
متون عمومي
مسابقات
منو
وب سايت ها
وبلاگ ها
ورود
پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های مینودشت
عکس از مینوخبر

پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های مینودشت
عکس از مینوخبر
1394/11/6 سه‌شنبه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مینودشت: نشست کتاب خوان کودک ونوجوان درشهرستان مینودشت برگزارمی شود یاسر مستانی در پنجمبن جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مینودشت در سال 1394 گفت: نشست کتابخوان کودک و نوجوان در شهرستان مینودشت برگزار می شود
به گزارشروابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گلستان به نقل از  " مینوخبر "، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مینودشت در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مینودشت با حضور تنی چند از مسئولان اجرایی شهرستان تشکیل شد.
در ابتدا یاسر مستانی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مینودشت به ارائه گزارشی از وضعیت و فعالیت های کتابخانه عمومی شهرستان مینودشت پرداخت.
وی ضمن برشمردن خدمات و فعالیت های کتابخانه ها و معرفی بخش های مختلف کتابخانه به بیان برنامه های کتابخانه در دهه فجر پرداخت و افزود: برگزاری مسابقات مکتوب، خلاصه نویسی کتاب، نقاشی برای اعضاء و عموم و نمایشگاه و فروشگاه کتاب در مجاورت کتابخانه با همکاری انتشارات مبین اندیشه قم به همراه 20% تخفیف در نظر گرفته شده است که ان شاا... اجرایی می شود.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مینودشت در ادامه به فواید مطالعه اشاره نمود و گفت: مطالعه باعث کسب مهارت زندگی می شود و همچنین تمرکز و اعتماد به نفس با عادت کردن به مطالعه، افزایش می یابد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در پایان خاطر نشان کرد: کتابخوانی به شخص امکان اظهار نظر می دهد و قوای استدلال شخص افزایش پیدا می کند و باعث تغییر زندگی فرد به سمت کمال می شود و ادیان الهی ماندگاریشان از طریق کتاب بوده است.
در ادامه جلسه اسرافیل وزیری فرماندار مینودشت ضمن تشکر از اعضای حاضر در جلسه به علت شرکت منظم در جلسات شهرستان گفت: تشویق و گسترش مطالعه در پیشرفت اهداف نظام تا ثیر گذار است.
وی با تاکید بر فرهنگ کتابخوانی و گسترش آن گفت: امر کتابخوانی بسیار مهم است و تشویق و گسترش مطالعه در بین مردم در پیشرفت اهداف نظام و تسریع آن تاثیر گذار است.
 فرماندار شهرستان مینودشت با اشاره به تغییر سبک زندگی مردم و روش سبک زندگی آنان و قرار گرفتن در دنیای اطلاعات با ابزارهای گوناگون، بر نوع خدمات دهی و تشویق مردم در امر کتابخوانی که چگونه باید برای نسل جدید کار کرد، افزود: با شناخت فرهنگ و مطالعه در رفتارهای مردم در هر منطقه می توان نوع روش های مطالعه را در آن جامعه به اجرا در آورد و این نیاز به تحقیق و اجرای روش های مناسب در جامعه شهری و روستائی این شهرستان دارد که باید انجام شود.
در ادامه جلسه حجت الاسلام سید حسین حسینی امام جمعه شهرستان در مورد تاثیر زمان بر سبک مطالعه مردم و روی آوردن آن ها بر فضای مجازی برای مطالعه اشاره کرد و گفت: برای جذب مردم به کتاب و کتابخوانی باید جذابیت در منابع به وجود بیاوریم و به اقتضای زمان کتاب ها انتخاب و معرفی شود.
 وی اضافه کرد: باید ارگان های آموزشی از قبیل آموزش پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای معرفی کتاب های خوب همکاری داشته باشند.
در پایان جلسه با اهدای لوح های تقدیر و کتب نفیس از همه اعضاء جلسه انجمن تشکر و قدردانی شد.
در پایان جلسه مصوبات ذیل بررسی و تصویب شدند:
- مقرر گردید تشکیل اتاق فکر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان توسط اداره کتابخانه های شهرستان انجام شود
- مقرر گردید کارگاه روش های صحیح مطالعه در محل کتابخانه عمومی فردوسی برگزار گردد
- مقرر گردید آموزش و پرورش شهرستان  ازطریق ارسال بخشنامه و  جلسه با مدیران مدارس سطح شهر نسبت به عضویت دانش آموزان در کتابخانه عمومی فردوسی در دهه فجر اطلاع رسانی  واقدام نماید
- مقرر گردید برای برگزاری نشست کتابخوان کودک و نوجوان شهرستان در یکی از مدارس شهرستان ،آموزش و پرورش جهت  هماهنگی و شرکت در این نشست و همایش همکاری لازم را با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان انجام دهند
- مقرر گردید در مرحله اجرای طرح کیف کتاب با همکاری دهیاران در روستاهای کلاسره، پلنگر و ده چناشک نظر سنجی از اهالی روستاها در مورد کیفیت و نحوه توزیع کتاب ها برای آسیب شناسی این طرح مهم با مدت زمانی 1 ماه گرفته شود.
 
 
 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 2536