بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اخبار روز
اخبار مهم
ارتباط مستقیم
امكانات صفحه
بازديدها
تصوير ها
تماس ها
خیرین کتابخانه ساز
رويدادها
زمان
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
متن عمومی
مسابقات
منو
وب سايت ها
وبلاگ ها
ویدئو
ورود
عکس از مینوخبر
عکس از مینوخبر

عکس از مینوخبر
عکس از مینوخبر
1394/11/6 سه‌شنبه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مینودشت: نشست کتاب خوان کودک ونوجوان درشهرستان مینودشت برگزارمی شود یاسر مستانی در پنجمبن جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مینودشت در سال 1394 گفت: نشست کتابخوان کودک و نوجوان در شهرستان مینودشت برگزار می شود
به گزارشروابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گلستان به نقل از  " مینوخبر "، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مینودشت در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مینودشت با حضور تنی چند از مسئولان اجرایی شهرستان تشکیل شد.
در ابتدا یاسر مستانی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مینودشت به ارائه گزارشی از وضعیت و فعالیت های کتابخانه عمومی شهرستان مینودشت پرداخت.
وی ضمن برشمردن خدمات و فعالیت های کتابخانه ها و معرفی بخش های مختلف کتابخانه به بیان برنامه های کتابخانه در دهه فجر پرداخت و افزود: برگزاری مسابقات مکتوب، خلاصه نویسی کتاب، نقاشی برای اعضاء و عموم و نمایشگاه و فروشگاه کتاب در مجاورت کتابخانه با همکاری انتشارات مبین اندیشه قم به همراه 20% تخفیف در نظر گرفته شده است که ان شاا... اجرایی می شود.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مینودشت در ادامه به فواید مطالعه اشاره نمود و گفت: مطالعه باعث کسب مهارت زندگی می شود و همچنین تمرکز و اعتماد به نفس با عادت کردن به مطالعه، افزایش می یابد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در پایان خاطر نشان کرد: کتابخوانی به شخص امکان اظهار نظر می دهد و قوای استدلال شخص افزایش پیدا می کند و باعث تغییر زندگی فرد به سمت کمال می شود و ادیان الهی ماندگاریشان از طریق کتاب بوده است.
در ادامه جلسه اسرافیل وزیری فرماندار مینودشت ضمن تشکر از اعضای حاضر در جلسه به علت شرکت منظم در جلسات شهرستان گفت: تشویق و گسترش مطالعه در پیشرفت اهداف نظام تا ثیر گذار است.
وی با تاکید بر فرهنگ کتابخوانی و گسترش آن گفت: امر کتابخوانی بسیار مهم است و تشویق و گسترش مطالعه در بین مردم در پیشرفت اهداف نظام و تسریع آن تاثیر گذار است.
 فرماندار شهرستان مینودشت با اشاره به تغییر سبک زندگی مردم و روش سبک زندگی آنان و قرار گرفتن در دنیای اطلاعات با ابزارهای گوناگون، بر نوع خدمات دهی و تشویق مردم در امر کتابخوانی که چگونه باید برای نسل جدید کار کرد، افزود: با شناخت فرهنگ و مطالعه در رفتارهای مردم در هر منطقه می توان نوع روش های مطالعه را در آن جامعه به اجرا در آورد و این نیاز به تحقیق و اجرای روش های مناسب در جامعه شهری و روستائی این شهرستان دارد که باید انجام شود.
در ادامه جلسه حجت الاسلام سید حسین حسینی امام جمعه شهرستان در مورد تاثیر زمان بر سبک مطالعه مردم و روی آوردن آن ها بر فضای مجازی برای مطالعه اشاره کرد و گفت: برای جذب مردم به کتاب و کتابخوانی باید جذابیت در منابع به وجود بیاوریم و به اقتضای زمان کتاب ها انتخاب و معرفی شود.
 وی اضافه کرد: باید ارگان های آموزشی از قبیل آموزش پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای معرفی کتاب های خوب همکاری داشته باشند.
در پایان جلسه با اهدای لوح های تقدیر و کتب نفیس از همه اعضاء جلسه انجمن تشکر و قدردانی شد.
در پایان جلسه مصوبات ذیل بررسی و تصویب شدند:
- مقرر گردید تشکیل اتاق فکر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان توسط اداره کتابخانه های شهرستان انجام شود
- مقرر گردید کارگاه روش های صحیح مطالعه در محل کتابخانه عمومی فردوسی برگزار گردد
- مقرر گردید آموزش و پرورش شهرستان  ازطریق ارسال بخشنامه و  جلسه با مدیران مدارس سطح شهر نسبت به عضویت دانش آموزان در کتابخانه عمومی فردوسی در دهه فجر اطلاع رسانی  واقدام نماید
- مقرر گردید برای برگزاری نشست کتابخوان کودک و نوجوان شهرستان در یکی از مدارس شهرستان ،آموزش و پرورش جهت  هماهنگی و شرکت در این نشست و همایش همکاری لازم را با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان انجام دهند
- مقرر گردید در مرحله اجرای طرح کیف کتاب با همکاری دهیاران در روستاهای کلاسره، پلنگر و ده چناشک نظر سنجی از اهالی روستاها در مورد کیفیت و نحوه توزیع کتاب ها برای آسیب شناسی این طرح مهم با مدت زمانی 1 ماه گرفته شود.
 
 
 
بيشتر
 [PageVisit]