فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی کلاله عنوان شد:

کتاب و کتابخوانی یک اصل بنیادین در توسعه هر جامعه است

فرماندار کلاله در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گفت: با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی موجبات ایجاد جامعه با نشاط، پویا و سالم فراهم خواهد شد..

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گلستان، فرهاد شیبک با تاکید بر تجلیل از فعالان کتاب و کتابخوانی برای توسعه این فرهنگ گفت: از ظرفیت فرهیختگان و نخبگان،رسانه و فعالان فضای مجازی برای نهادینه سازی این امر مهم استفاده شود.
رئیس کتابخانه های عمومی کلاله نیز اعلام کرد: با توجه به شرایط کرونایی هم اکنون ۱۵۴۰ عضو در کتابخانه ها فعالیت دارند؛ که به طور متوسط سالانه ۱۲ جلد کتاب برای مطالعه از کتابخانه به امانت می برند.
عبدالجلیل قوچی زاده به پرداختی شهرداری ها به کتابخانه  اشاره کرد و گفت: شهرداری کلاله از مجموعه بدهی های تا سال ۱۳۹۹ در مجموع ۹۲ میلیون تومان و در سال ۱۴۰۰، هفتاد میلیون تومان پرداخت کرده که بدون احتساب بدهی امسال حدود ۶۰ میلیون تومان بدهکار است.
قوچی زاده ادامه داد: شهرداری شهر فراغی؛ تا سال ۱۴۰۰، ده میلیون پرداخت کرده؛ که بدون احتساب بدهی امسال حدود ۱۸ میلیون تومان به کتابخانه های شهرستان بدهکار است.
گفتنی است انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ها به ریاست فرماندار شهرستانهاست که با برگزاری جلسات انجمن و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی و تصویب مصوبات به توسعه کتابخوانی وکتابخانه ها اهتمام می کنند.